מאמרים מקצועים

החיסכון הפיננסי של שימוש בשירותי מיקור חוץ
  • החיסכון הפיננסי של שימוש בשירותי מיקור חוץ 0

החיסכון הפיננסי של שימוש בשירותי מיקור חוץ

תאריך יצירה : מאת : צוות המשרד
"מיקור חוץ- (תרגום מילולי מאנגלית: outsourcing), הוא שיטת ניהול מודרנית, שבבסיסה עומד הרעיון להוציא מהארגון את תפעול הפעילויות שאינן נמצאות בבסיסו ולהעבירן לקבלן, ולהותיר בתפעול ובניהול ישיר רק את פעילויות הליבה.

שיטה זו מאפשרת לארגון להתמקד בתחום התמחותו, להשקיע את מרב המשאבים בכך, ולקיים מוטת שליטה יעילה על האגפים היצרניים בו". (ויקיפדיה).

בימים שלנו, ארגונים ועסקים נדרשים להתמחות ולהפגין מקצועיות וידע רב בתחומים בהם הם מתמחים ובשירותים אותם הם מציעים.

בעולם המודרני של היום, אחת מבין שיטות הניהול הרבות הינה לייצא תחומי פעילות שלמים לחברה חיצונית ולקבל את השירות מאדם, חברה או משרד המתמחה בתחום.

השימוש ב-"מיקור חוץ" נותן אפשרות לבעלי העסק לעסוק בתחומי הליבה שלו ב-"משרה מלאה" ולהקצות את מירב זמנו בעשייה ולא בתפעול.

דוגמה חיה לשימוש במיקור חוץ בתעשייה, ניתן לראות ב:צה"ל. בשנים האחרונות אגפים שלמים של הצבא עברו לטיפול מלא של גורמים חיצוניים. כך, תחום ההסעדה בצבא עבר מאגף הלוגיסטיקה אל ידיים פרטיות ומנוהל ב-"מיקור חוץ" כמו כן, שירות ליסינג והשכרת רכבים ניתן גם הוא על ידי גופים המתמחים בתחום. הצבא ממשיך להחזיק בתחומי הליבה שלו ומפנה זמן ומשאבים לשכלל אותם בעוד גורם חיצוני אשר מתמחה בהסעדה או הסעה דואג לתחומים אלה..

מאחורי השימוש בשירותי חוץ לסוגיהם עומד יתרון כלכלי מאוד ברור: לנוכח המצב הכלכלי בעשור האחרון, טלטלה במחירי חומרי גלם, שינוי במטבע חוץ הוצאותיו של בעל עסק גדלו והיות והשוק כיום פתוח לכולם, חסמי הכניסה נמוכים והחלופות הן רבות וזמינות למבקש, מחויב בעל עסק לבדל עצמו ממתחריו וזאת על ידי מתן שירותים  נרחבים יותר, מקצועיים יותר ואפקטיביים יותר ואלה עולים כסף.

בעבודה בשיתוף פעולה פורה עם חברה חיצונית אשר נותנת שירותי משרד חיצוניים נחסכות עלויות רבות: חניכת עובדים, השכרת מבנים, שכר לעובדים והמשאב העיקרי והחשוב ביותר שהוא: הזמן, לא מוקצה לפעולות החשובות באמת.

. ארגון אשר מוציא למיקור חוץ את תחום הגבייה שלו יכול להיות בטוח שהתחום יטופל כראוי ויוריד תפקיד נוסף, משכורות נוספת וזמן עבודה יקר אשר לא קשור באופן ישיר בעבודה מאחד העובדים הלוקחים חלק בארגון. היתרון הגדול של השימוש במיקור חוץ הינו:העלות, שכן גוף אשר מתמחה בתחום בדרך כלל יכול גם לספק את השירות במחיר נמוך יותר מאשר אנשי החברה שאין התחום ליבת עשייתה.
תגובות באמצעות פייסבוק